KONKURS #EduStories

KONKURS #EduStories

Jesteś Beneficjentem Programu Edukacja? Masz ciekawą historię uczestnika projektu lub inicjatywy realizowanej w ramach Funduszy Norweskich i EOG? Podziel się nią z nami
i zainspiruj innych!

Weź udział w konkursie storytellingowym #EduStories!

Opowiedz nam o tym, jak uczestnictwo w działaniach projektowych zmieniło życie osoby/osób zaangażowanych w realizację projektu lub inicjatywy (m.in. uczestników mobilności, szkoleń i wizyt studyjnych, partnerów oraz beneficjentów końcowych).

Historię można przedstawić w różnej formie:

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na www.education.org.pl (Zakładka Aktualności i Wydarzenia) oraz prześlij pracę konkursową na adres edustories@frse.org.pl w terminie do 31 lipca 2023 r.

Do wygrania:

     I miejsce – Aparat fotograficzny – lustrzanka
     II miejsce – Tablet
     III miejsce – Aparat fotograficzny natychmiastowy z wkładami
     Wyróżnienie – Drukarka do telefonu

Szczegółowe informacje dostępne są w REGULAMINIE KONKURSU

Pobierz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CZEKAMY NA WASZE HISTORIE!

Życzenia Wielkanocne

Wyniki konkursu ,,Zawodowiec Roku 2022”

Szanowni Państwo,

31 grudnia 2022 roku zakończył się nabór wniosków w Konkursie ,,Zawodowiec Roku 2022” organizowanym wspólnie przez MEiN, KGHM i FRSE.
W Konkursie zgłoszono aż 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62 dziedzinach. Komisja Konkursowa, po burzliwych obradach wyłoniła 118 nominowanych uczestników w 52 dziedzinach.

Zawodowca Roku 2022 w danej dziedzinie poznamy podczas uroczystej Gali wręczenia nagród. Każdy z nominowanych otrzyma informację o szczegółach Gali drogą mailową.

Poniżej znajdą Państwo listę nominowanych do tytułu „Zawodowiec Roku 2022”.

Lista nominowanych do tytułu „Zawodowiec Roku 2022”

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy!

Życzenia świąteczne

Seminarium Bilateralne Programu Edukacja za nami

W dniach 11-13 października br. w Krakowie odbyło się seminarium bilateralne Programu Edukacja „Wyzwania edukacji – w trosce o młode pokolenie”. Wydarzenia o charakterze warsztatowo-konferencyjnym, w którym udział wzięli Beneficjenci Programu wraz instytucjami partnerskimi z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, było szczególną okazją do wzmacniania relacji dwustronnych z Państwami-Darczyńcami.

O znaczeniu i potencjale współpracy bilateralnej w ramach Funduszy Norweskich i EOG oraz budowaniu długofalowych relacji uczestnicy rozmawiali w czasie trzech sesji warsztatowych dotyczących kluczowych zagadnień w Programie Edukacja.

Ponadto, w ramach wydarzenia, 12 października br. odbyła się konferencja bilateralna, którą otworzył Maciej Kopeć – Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Uczestników powitał również Marian Mikołajski, Konsul Honorowy Królestwa Norwegii w Krakowie. Swoje pozdrowienia i podziękowania za zorganizowanie konferencji przekazała Ásdis Jónsdóttir – przedstawicielka Biura Mechanizmów Finansowych, Eva Björnsdóttir – przedstawicielka Rannis, partnera Programu Edukacja z Islandii oraz Karolina Centomirska, reprezentująca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – Krajowy Punkt Kontaktowy.

W dalszej części konferencji, podczas dwóch sesji panelowych nasi goście dyskutowali o wyzwaniach w obszarze child welfare education oraz współpracy Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Polski w kontekście innowacji edukacyjnych.

Wydarzenie zamknęły prezentacje dobrych praktyk Beneficjentów Programu Edukacja i ich Partnerów

Seminarium odbyło się w atmosferze wzajemnej akceptacji, zrozumienia i chęci współpracy na rzecz edukacji.

Cieszymy się, że mogliśmy być tam razem z Wami!

 

Pierwsze efekty wakacyjnych warsztatów

Tak pięknie podziękowali nam najmłodsi uczestnicy wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla ukraińskich uchodźców. 💙💛 Organizatorem turnusu, który w ubiegłym tygodniu odbył się w Wiśle, było Stowarzyszenie Oświatowe „Rodzice-Dzieciom” z Rybnika. Więcej o inicjatywie „Bliżej siebie” przeczytacie w kolejnym numerze kwartalnika FRSE Europa dla Aktywnych!

Wyniki naboru na organizację wakacyjnych warsztatów

Dziś została zatwierdzona przez Zarząd FRSE lista rankingowa wniosków, które otrzymają dofinansowanie w konkursie na warsztaty wakacyjne dla uchodźców.

Z podlegających ocenie 109 wniosków, 77 pozytywnie przeszło ocenę formalną. Do dofinansowania zarekomendowanych zostało finalnie 28 projektów. Gratulujemy!

W najbliższym czasie wszyscy aplikujący, otrzymają pisemną informację o wynikach konkursu – zgodnie z przewodnikiem dla wnioskodawców.

Więcej informacji wraz z listą rankingową tutaj.

Podsumowanie naboru wniosków

22 maja br. zakończył się nabór wniosków na wyjazdy szkoleniowe realizowane w okresie wakacyjnym dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium RP.

W konkursie złożono 109 wniosków, aplikując łącznie na kwotę € 7 043 592,62. Aktualnie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca rolę Operatora Programu, rozpoczyna etap oceny formalnej. Osoby wpisane jako kontaktowe we wnioskach prosimy o sprawdzanie w najbliższych dniach swoich skrzynek mailowych, w związku z możliwością wezwania przez Operatora do uzupełnień.

Na realizację warsztatów przeznaczono środki w wysokości ponad 7,4 mln złotych. Środki finansowe na niniejszy nabór pochodzą z Funduszu Współpracy Dwustronnej, stanowiącego element Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF) na lata 2014-2021.

Nowy nabór: Wnioski na organizację wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców ukraińskich

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
pełniąca rolę Operatora Programu Edukacja
zaprasza do składania wniosków w trybie konkursowym na organizację wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Wnioski można składać do 22 maja br., w systemie online.frse.org.pl

W związku z kryzysem uchodźczym wywołanym agresją zbrojną Rosji na niepodległe państwo Ukrainy, granicę Rzeczypospolitej Polskiej przekroczyło 2,7 mln uchodźców. Ze względu na płeć i wiek imigrantów (kobiety i dzieci) oraz zbliżający się okres wakacyjny, wkrótce staniemy przed kolejnym problemem – organizacją i aktywizacją dzieci oraz ich mam w tym czasie.

KTO

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca rolę Operatora Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021), zaprasza organizacje pozarządowe do składania wniosków w trybie konkursowym, na organizację wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium RP.

ŹRÓDŁO FINANSOWANIA

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweski Mechanizm Finansowy (NMF) na lata 2014-2021 to źródła bezzwrotnej pomocy dla Polski pochodzącej z trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) będących zarazem członkami EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Środki finansowe na niniejszy nabór pochodzą z Funduszu Współpracy Dwustronnej, stanowiącego element powyższego wsparcia.

DLA KOGO

Organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (fundacje, stowarzyszenia) zarejestrowane od co najmniej 12 miesięcy. Wnioskodawcami nie mogą być podmioty komercyjne prowadzące działalność gospodarczą.

ZADANIA

DZIAŁANIA

Wyjazdowe warsztaty z rozwoju osobistego, asertywności, budowania poczucia własnej wartości, radzenia sobie ze stresem, z zakresu opieki zdrowotnej w Polsce, z korzystania z usług instytucji publicznych takich jak: urzędy, przychodnie, szkoły, biblioteki itp.), aktywizacja zawodowa np. kursy, szkolenia podnoszące kwalifikacje, aktywne poszukiwanie pracy, list motywacyjny i CV, warsztaty podnoszące kompetencje społeczne.

CZAS TRWANIA PROJEKTU: od 16 czerwca 2022 r., nie później niż do 30 listopada 2022 r.

OKRES REALIZACJI WARSZTATÓW:  lipiec – sierpień 2022 r.

UCZESTNICY: kobiety (matki, opiekunki prawne) z Ukrainy mające status uchodźczyń oraz ich dzieci.

MIEJSCE REALIZACJI: Polska (działania wyjazdowe).

WIEK UCZESTNIKÓW: kobiety (>18), dzieci (0-18).

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ

Kontraktowanie projektów w ramach II naboru wniosków

W Programie Edukacja finansowanym z Mechanizmu Finansowego EOG (2014-2021) właśnie kończy się etap kontraktowania projektów II naboru wniosków. Z konkursu rozstrzygniętego w 2021 roku do realizacji trafią 172 projekty w 4 różnych komponentach. Zrealizowane zostaną wizyty studyjne i intensywne szkolenia, projekty mobilnościowe dla szkolnictwa wyższego oraz projekty współpracy instytucjonalnej w partnerstwach z podmiotami z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Wśród nich inicjatywy dotyczące edukacji muzycznej, geologii i zrównoważonego rozwoju. Powstanie m.in. oferta edukacyjna dla policyjnych przewodników psów służbowych, multimedialna platforma edukacyjna dla trenerów żeglarstwa oraz innowacje pedagogiczne z obszaru zdrowia psychicznego dla edukatorów pracujących z dziećmi. Beneficjenci otrzymają ponad 13,5 mln EUR dofinansowania.